در تعریف کلی ، واردات کالا به اجناس و کالا هایی گفته می شود که به جهت مصرف یا فروش سفارش داده شده و در کشور تحویل گرفته می شوند این کار پس از انجام مراحل اداری و فنی گمرکی از گمرک خارج و وارد بازار می شوند.  به زبانی دیگر میتوان اینطور گفت که واردات کالا عملی است که به وسیله ی آن میتوان کالایی را به کشور وارد و پس از ترخیص کالا از گمرک به قیمت مناسب در بازار به فروش برسانید. واردات را میتوان به بخش های زیر تقسیم بندی کرد:

  • واردات در برابر صادرات کالا
  • واردات به صورت گشایش اعتبار
  • واردات به صورت ارزی
  • واردات از مناطق آزاد
  • واردات مرزی
  • واردات پستی

در صورتی که مایل هستید تا به صورت قانونی کالایی را به کشور وارد نمایید باید از طریق ضوابط گمرکی عمل کنید برای آنکه بدانید واردات کالا چگونه انجام می شود باید بدانید که وارد کردن هر کالایی نیازمند طی کردن مراحل قانونی از جمله آماده سازی مدارک، ثبت اسناد واردات به صورت حضوری یا غیر حضوری، محاسبه سود بازرگانی، حق گمرک ، مالیات و ... می باشد.

آیا شما از اهمیت ترخیص کالا با خبرید؟

باید توجه داشته باشید که برای ترخیص کالا مهم ترین بخش، تعیین ارزش کالا می باشد که در تمامی گمرکات مرزی کشور انجام میشود و تعیین ارزش هر کالا با کالا دیگر متفاوت خواهد بود. برای آنکه به طور کامل بدانید که واردات کالا چگونه انجام می شود بهتر است در تمامی مراحل ترخیص کالا از مشاوری متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا بتواند در تمامی طول مسیر ترخیص کالا راهنمایی های لازمه را به شما داشته و بتواند برخی از مراحل ترخیص کالا را نیز برای شما انجام دهد.

در صورتی که مایل به دریافت مشاوره در امر ترخیص کالا و توضیحات بیشتر راجع به اینکه واردات کالا چگونه انجام می شود میتوانید با شرکت حمل و نقل بین المللی و بازرگانی راه آذین جاده تماس بگیرید، تا در این زمینه مشاوره لازم را در اختیار شما قرار دهند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر
10 / 10
از 1 کاربر