شاید تا به حال نام حوالجات ارزی به گوش شما خورده باشد ولی چیزی از آن ندانید با ما در ادامه همراه باشید تا همه چیز در مورد حوالجات ارزی را دانسته و در آینده از آنها استفاده نمایید.

سوئیفت نام موسسه ای است که در سال 1973 و به واسطه ی حمایت 239 بانک از 15 کشور جهان در کشور بلژیک به ثبت رسید تمامی حقوق مالکیتی آن متعلق به بانکهای عضو آن می باشد.

موسسه سوئیفت موظف است با استفاد هاز خدمات متنوع خود تمامی نیاز های مالی بانکی و موسسات مالی سراسر دنیا پشتیبانی نماید. استفاده از سوئیفت مزایایی دارد که به طور خلاصه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

دسترسی جهانی و 24 ساعته

شبکه سوئیفت به صورت 24 ساعته و بدون محدودیت زمانی در دسترس تمامی بانکها و موسسات در هر کجای جهان می باشد و میتواند به آنها خدمات ارائه دهد.

طراحی بر اساس رویه های استاندارد

در ارائه خدمات سوئیفت از یک زبان واحد استفاده میشود که همین امر موجب کاهش هزینه های عملیاتی و کاهش خطاهای احتمالی می شود.

سرعت

در صورتی که فرستنده و گیرنده پیام به صورت همزمان در شبکه سوئیفت آنلاین باشند ارسال و دریافت پیام کمتر از چند ثانیه طول خواهد کشید. 

امنیت

سیستم سوئیفت از امنیت بالایی برخوردار بوده و تمامی نقل و انتقال های مالی در بستری امن و بدون از دسترس افراد غیر مجاز انجام میگیرد.

انجام حوالجات ارزی صادره
پس از ارسال دستور پرداخت از سمت مشتری با رعایت موارد پیشگیرانه ی پولشویی بانکها میتوانند از محل حساب ارزی مشتری حواله ی مورد نظر را به سایر بانکهای داخلی و یا خارجی ارسال نمایند.

انجام حوالجات ارزی وارده

پس از دریافت دستور پرداخت از سمت بانک خارجی و یا داخلی که به درخواست مشتری انجام شده است میتوان وجه مورد نظر را با توجه به یکی از شرایط زیر به فردی که حواله به نام وی صادر شده است پرداخت نمود:

پرداخت نقدی

  • انتقال وجه به حساب مشتری در بانکی دیگر
  • افتتاح حساب در بانک دریافت کننده حواله و واریز وجه حواله به آن حساب
  • تبدیل مبلغ حواله به ارز و پرداخت هم ارز ریالی آن به مشتری

نحوه استفاده از حساب های ارزی

با استفاده از حساب های ارزی میتوان نقل و انتقال انجام داد و به کشور دیگری حواله صادر نماید. در صورتی که شخصی برای شما حواله ارسال کرده بود میتوانید وجه دریافتی را به حساب ارزی واریز نمایید.

در صورتی  که در حساب های ارزی وجه ارزی و یا حواله های وارده وجود داشته باشد تمامی وجوه قابل تبدیل به ریال می باشند. واریز نقدی و یا صدور حواله از حساب ارزی تا سقف 10 هزار دلار بلا مانع خواهد بود در صورتی که بیش از مبلغ 10 هزار دلار درخواست داشته باشید می بایست طبق قوانین مبارزه با پول شویی عمل نمایید.

امیدواریم تا اینجا همه چیز در رابطه با حوالجات ارزی و راه های استفاده از آنها را آموخته باشید در ادامه با شرکت حمل و نقل بین المللی راه آذین جاده همراه باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر
10 / 10
از 1 کاربر