در صورتی که شما نیز مایل به دانستن نکاتی در مورد اخذ مجوز واردات لوازم آرایشی هستید پیشنهاد میکنیم این مقاله از سری مقالات شرکت حمل و نقل بین المللی راه آذین جاده را از دست ندهید. بهتر است قبل از آنکه نکاتی در مورد اخذ مجوز واردات لوازم آرایشی را شروع کنیم تعریف های موجود در بازار لوازم آرایشی را برای شما بازگو کنیم تا با لغات و اصطلاحات موجود در این بازار بیشتر آشنا شوید.

  • فراورده های آرایشی و بهداشتی:

به کلیه مواد و لوازمی که برای مراقبت و زیباتر کردن پوست و مو به هر طریقی استفاده میشود لوازم آرایشی و بهداشتی گفته میشود.

  • گندزداها:

به کلیه لوازم و وسایل و موادی که برای گندزدایی سطوح بی جان مانند حمام و سرویس بهداشتی استفاده میشود گندزدا گفته میشود.

حال که با توضیح اصطلاحات آَشنا شدید میتوان مراحل دریافت مجوز برای ترخیص کالا را به شما توضیح دهیم. برای ترخیص کالا از گمرک شما در ابتدا به مجوز ورود نیاز دارید که برای دریافت آن باید به طرق زیر اقدامات لازم را انجام دهید:

  • درخواست کتبی واردکننده با سربرگ شرکت
  • ارائه پرو فرم و دو برگ تصوير آن درسربرگ و با مهر و امضاء فروشنده
  • برگه هاي ثبت سفارش تكميل شده و يك برگ تصوير صفحه اول
  • ارائه مشخصات فيزيكي ، شيميايي و ميكروبي كالا

درباره چگونگی دریافت مجوز ترخیص در مقالات گذشته صحبت شده است در ادامه در زمینه ی چهارچوب گواهی بهداشت مواد آرایشی بهداشتی صحبت خواهیم کرد. گواهی بهداشت صادر شده برای محصولات آرایشی و بهداشتی به منزله ی سالم بودن محموله ی وارد شده و عدم وجود محدودیت در استفاده ی آن برای انسان می باشد. این گواهی باید توسط مراجع ذی صلاح داخل ایران و همچنین سفارت خانه ایران در کشور مبدا محصولات مورد تایید قرار گیرد. برای راحت تر کردن امر واردات برای شرکت های وارد کننده محصولات تسهیلاتی در نظر گرفته شده است که میتوان به وسیله آنها با رعایت تمام مواردی که در زیر اعلام میشود گواهی بهداشت یک ساله دریافت کرد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر
10 / 10
از 1 کاربر