در این مقاله به این موضوع می پردازیم که یک شرکت خدمات بازرگانی معتبر و خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد. شرکت بازرگانی شرکت هایی هستد که به صورت شرکت سهامی خاص با موضوع بازرگانی فعالیت میکنند.در واقع اینگونه شرکت ها موضوعشان خرید و فروش و واردات و صادرات انواع و اقسام اقلام بازرگانی و کالاهای مجاز است.

برای ثبت شرکت های بازرگانی باید مواردی را مد نظر قرار دهیم . برای ثبت شرکت بازرگانی قبل از ثبت باید به این نکته توجه داشته باشیم که آمادگی حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی را داشته باشیم. یک شرکت بازرگانی معتبر شرکتی است که بتواند در سطح بین المللی شناخته شده باشد و در تمامی سمینارها و نمایشگاههای خارجی شرکت کند چرا که مطرح شدن و شناخته شده بودن در سطح بین المللی یکی از مهمترین گام ها برای حضور در لیست شرکت بازرگانی معتبر در سطح دنیاست.

اگر میخواهید یک شرکت بازرگانی معتبر داشته باشید در قدم اول باید آن را ثبت کنید . برای ثبت این شرکت شرایطی مورد نیاز است که باید آن را دارا باشید.

  • برای ثبت شرکت بازرگانی حداقل تعداد اعضا باید سه نفر باشند که علاوه بر این تعداد دو نفر دیگر هم باید بازرس باشند که این بازرس ها نمیتوانند از اعضای اصلی باشند.
  • برای سرمایه اولیه یک میلیون ریال لازم است.
  • برای شروع به کار برای ثبت شرکت باید در ابتدا 35 درصد از سرمایه کل را پرداخت کرد.
  • مدت زمانی که برای ثبت کردن یک شرکت بازرگانی نیاز داریم حدود 20 روز کاری است که در این مدت میتوانیم یک شرکت را ثبت نماییم .
  • شخصی که به عنوان مدیر عامل برای شرکت انتخاب میکنیم باید حداقل دیپلم داشته باشد.
  • علاوه بر مشخصات ذکر شده برای مدیر عامل این نکته را نیز در نظر داشته باشید که نباید سنش کمتر از بیست و سه سال باشد.
  • شرایط سن و تحصیلات مدیرعامل باید در زمان دریافت کارت بازرگانی بسیار مهم هستند و اگر مدیر عاملی این شرایط را نداشته باشد برای دریافت کارت بازرگانی به مشکل خواهد خورد.
  • اگر بخواهیم شرکت بازرگانی خود را به شکل سهامی خاص ثبت کنیم به مدارکی نظیر کپی مدارک شناسایی و اصل گواهی سوء پیشینه به همراه کپی کامل از تمامی مدارک ، کلیه مدارک شرکتی نظیر اساسنامه ، اظهارنامه و صورتجلسه مجمع عمومی ، ارائه ی مجوزهای لازم و امضای اقرارنامه نیاز داریم.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر
10 / 10
از 1 کاربر