شاید تا به حال پیش آمده باشد که برای شخصی در خارج از کشور بسته یا مرسوله ای ارسال و وی در کشوری خارجی آنرا دریافت نماید و یا شاید مایل باشید تا در زمینه ی حمل و نقل بین المللی بیشتر بدانید . در هر دو صورت با ما در ادامه این بخش از شرکت حمل و نقل بین المللی راه آذین جاده همراه باشید.

تعریف حمل ونقل بین المللی کالا

در کلامی ساده میتوان حمل و نقل بین المللی کالا را جا به جایی کالا از داخل یک کشور و انتقال آن به کشور دیگر دانست که این کار توسط واسطه ها و شرکت حمل و نقل بین المللی که در ادامه در مورد آنها توضیح خواهیم داد انجام میشود.

شرکت حمل ونقل بین المللی

به شرکت هایی که به عنوان واسط عمل کرده و کالا را از کشور مبدا به کشور مقصد منتقل میکنند شرکت حمل و نقل بین المللی می گویند. این شرکت ها وظایفی از قبیل حمل و نقل فورواردی ، حمل و نقل کریری، و حمل و نقل تواما تشکیل انجام می دهند.

فعالیت فورواردی

حمل فورواردی یعنی حمل و نقل کالا به یکی از طریق زمینی ، هوایی و دریایی و یا ترکیبی از آنها که توسط شرکت حمل و نقل بین المللی انجام میشود.

فعالیت کریری

حمل کریری یعنی حمل کالا بدون واسطه به روش تعیین شده از کشور مبدا به کشور مقصد توسط شرکت حمل و نقل بین المللی.

 بخشی از آیین نامه اجرایی قانونی حمل و نقل و عبور کالای خارجی

در صورتی که کالای صادر شده مهر و موم گمرکی شده باشد و آن مهر و موم قبل از رسیدن به مقصد شکسته شود  به موجب قاچاق تلقی شده و با مرتکبین این امر مطابق قانون قاچاق برخورد خواهد شد. همچنین اگر شکسته شدن پلمب موجبات جرایم دیگری را فراهم کرده باشد با مرتکبین مطابق قوانین مربوط به آن جرم نیز برخورد خواهد شد.

در صورتی که حمل کننده کالا در امر شکسته شدن پلمب یا قاچاق دخالتی نداشته باشد از جریمه و مجازات ها مبرا خواهد بود. رانندگان حمل کننده کالا موظف اند طبق پروانه حمل در زمان مقرر بدون هر گونه دخل و تصرفی در کالا محموله را از گمرک مبدا تحویل و به گمرک مقصد تحویل دهند. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر
10 / 10
از 1 کاربر