حتما تا به حال خیلی با کلمه ی ترانزیت برخورد داشته اید و یا اسم آن به گوشتان خورده باشد ولی آیا میدانید ترانزیت چیست؟ از قوانین و مقررات و روش انجام آن مطلع هستید؟ اگر علاقه مند به این موضوع می باشید در ادامه با شرکت حمل و نقل بین المللی راه آذین جاده همراه باشید تا در مورد اینکه ترانزیت چیست توضیحات کاملی به شما داده شود.

هر کشوری برای تامین نیاز های خود یا مجبور به تولید مایحتاج خود می باشد و یا اینکه از تولیدات دیگر کشور ها استفاده کنند. هر کشوری با توجه به موقعیت جغرافیایی ، سیاسی ، فرهنگی و ... که در آن قرار دارد میتواند یک سری از محصولات و کالا ها را با تعداد بالا تولید کند. این تولید در صورتی که بیش از ظرفیت مصرف در آن کشور باشد میتواند به یکی از فرصت های درامد زایی آن کشور تبدیل شود.

گاهی نیز به همان دلایلی که در بالا عنوان شد یک کشور در تولید یک یا چند محصول ناتوان یا کم توان است و یا اینکه تولید آن محصول برای آن کشور صرفه اقتصادی ندارد به همین دلیل مایل است تا آن محصول را از کشور های دیگر دریافت کند.

به طور کلی به رد و بدل کرد کالا بین کشور های مختلف را ترانزیت میگویند. این ترانزیت میتواند به چندین صورت انجام شود. یکی از طرق ترانزیت به صورتی است که به عنوان مثال کشور A محصولی را که در تولید آن به حد مازاد رسیده است را به کشور B  صادر میکند و در به میزان ارزش آن کالا از میان کالاهایی که در کشور B به عنوان کالای صادراتی عنوان می شوند و در کشور A مورد نیاز هستند دریافت میکند.

یکی دیگر از طرق ترانزیت به این صورت است که کشور A از کالاهای کشور B خریداری می نماید و به جای کالای دریافتی وجه نقد که به صورت کلی ارز رایج جهانی یا ارز توافق شده می باشد را پرداخت میکند.

یکی دیگر از راه های ترانزیت که به ندرت بین کشور ها اتفاق می افتد به این صورت است که کشور A کالایی را به کشور B صادر و در مقابل از کالاهای صادراتی کشور C  با اعتبار ذخیره شده ی کشور B که از قبل در کشور C موجود می باشد خریداری می نماید. به این صورت هر سه کشور به منافع مد نظر خود خواهند رسید.

امیدواریم با مطالعه این مقاله به طور کامل به پاسخ پرسش ترانزیت چیست رسیده باشید و با انواع راه های ترانزیت و رد و بدل کردن کالا ها ما بین کشور های دیگر آشنا شده باشید.

اطلاعات تماس

دفتر مرکزی

تهران بلوا ر ایت الله کاشانی روبه روی پمپ بنزین جنب مجتمع نابینایان 

موبایل: 9122069308-9121073619(0098)

تلفکس:44033089-44961939-44049260-44074523(021)

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
7 / 10
از 3 کاربر
7 / 10
از 3 کاربر