اگر شما هم جز آن دسته از تجاری هستید که مایل به واردات لوازم آرایشی هستید ولی از ضوابط واردات این کالا ها مطلع نیستید با شرکت حمل و نقل بین المللی راه آذین جاده در ادامه همراه باشید تا به شما بگوییم اخذ مجوز واردات آرایشی از بهداشت چگونه انجام می شود؟ قبل از هر صحبتی بهتر است ابتدا با تعاریف موجود آَشنا شده و بدانید که هر عنوان مربوط به چه بخشی می باشد.

در تعریف اول باید گفت که مجوز بهداشتی به پروانه تاسیس، مسئول فنی ،بهره برداری و ساخت، همچنین مجوز ورود، ترخیص و صادرات محصولات مشمول قانون مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی بهداشتی، اطلاق می شود. در تعاریف بعدی به سراغ معرفی انواع پروانه های قابل اخذ برای لوازم آرایشی خواهیم رفت. در ادامه این بخش از وب سایت شرکت حمل و نقل بین المللی راه آذین جاده با م همره باشید.

  • پروانه تاسیس: مجوزی است که توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه پس از صدور پروانه بهره برداری صنعتی صادر میشود.
  • پروانه مسئول فنی: مسئول فنی شخصی است که مسئول رسیدی و کنترل تولید در کاخانجات می باشد این شخص با حداقل مدرک کارشناسی به استخدام کارخانجات در می آید به دلیل اینکه پس از اخذ پروانه ساخت کارخانه باید دارای مسئول فنی تایید شده از جانب معاونت غذا و دارو بوده و پروانهی مسئولیت فنی را اخد نموده باشد.
  • پروانه بهره برداری: این پروانه برای تمام واحد های تولیدی با ضوابط و مقررات خاصی پس از تایید پروانه تاسیس و مسئول فنی صادر می شود.
  • پروانه ساخت: پروانه ساخت مجوز تولید محصولات می باشد که پس از تایید فرمول تهیه مواد و هم چنین تایید پروانه های تاسیس ، مسئول فنی و بهره برداری صادر میشود.
  • مجوز ورود کالا: مجوز ورود کالا از گمرکات رسمی کشور می باشد که توسط وزارت بازرگانی صادر میشود این مجوز پیش نیاز هایی دارد که باید توسط اداره کل نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی و با توجه به مراحل قانونی صادر شوند.اینک شما نیز میدانید که برای واردات کالاهای بهداشتی به چه مجوز هایی نیاز دارید و میتوانید با توجه به آنها اقدامات لازم را انجام دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر
10 / 10
از 1 کاربر