ترخیص کالا از گمرکات کشور

یکی دیگر از خدماتی که گروه بازرگانی آذین ترخیص در انجام آن دارای تبحر است و با دارا بودن کارت حق العملکاری رسمی از گمرکات کشور توانایی ترخیص کالا و خدمات بازرگانی را داراست. در این بخش به طور مفصل در مورد ترخیص کالا و همچنین امور گمرکی و بازرگانی اطلاعاتی را در اختیار شما کاربران عزیز قرار خواهیم داد.

ترخیص کالا و خدمات بازرگانی یکی از روال های معمول در صادرات و واردات کالا میباشد که در طی مراحل صادرات باید انجام شود. به عملیاتی که طی آن کالای صادر شده یا وارد شده آزاد می شود و به دست صاحب آن می رسد ترخیص کالا گفته می شود. این روند یعنی آزاد سازی کالای مورد نظر که به آن ترخیص کالا گفته میشود از مراحلی است که در گمرک انجام می شود و به این دلیل است که بیشتر کارهای صادرات و واردات در گمرک انجام می شود. در زمان ترخیص کالا و خدمات بازرگانی تمامی کارهای مالیاتی و ثبت اسناد و کلیه کارهایی که باید برای آن کالا در بخش الکترونیک انجام شود ثبت می شود تا در مراحل بعدی و پیگیری های لازم بتوانند به آنها مراجعه کنند. حقوق گمرکی نیز از عملیاتی است که محاسبه آن در زمان ترخیص کالا و خدمات بازرگانی انجام می شود.

ترخیص کالا و خدمات بازرگانی درایران چگونه است؟

به مجموعه عملیاتی که به منظور آزادسازی کالاهای وارد شده یا صادر شده در ایران در گمرک انجام میشود ترخیص کالا در ایران می گویند و از جمله این مراحل میتواند گرفتن مجوز استاندارد ، اخذ مجوز بهداشت ، مجوز های مربوط به وزارت ارشاد و سایر مجوزهایی که به کالای وارداتی مروط می شود را نام برد. کسانی که میخواهند پیگیری های مربوط به صادرات کالا ، ترخیص کالا و خدمات بازرگانی را انجام دهند، باید شرایط خاص و مشخص شده از نظر اداره گمرکات را داشته باشند ، یکی از این شرایط میتواند شرایط سنی و تابعیت باشد، سن بالاتر از بیست و پنج سال برای پیگیری این امور از شرایط لازم و تبعیت کشور ایران نیز از دیگر شرایط لازم برای ترخیص کالا و خدمات بازرگانی است. 

کسی که برای ترخیص کالا به گمرک مراجعه می کند باید اطلاعات دقیقی از صاحب کالا در دست داشته باشد تا بتواند در جایی که نیاز به وارد کردن مشخصات صاحب کالاست اطلاعات صحیح و دقیقی برای ثبت در گمرک به همراه داشته باشد و آنها را وارد کند.

البته این نکته را هم بدانید که گمرک فقط به اطلاعات ورودی شما بسنده نمیکند و پس از دریافت اطلاعات و مشخصات شخص صاحب کالا از شما ، آنها را بررسی کرده ، هویت شخص و صحت کارت بازرگانی را نیز بررسی میکند. و پس از اینکه از این قضایا مطمئن شد میتواند مابقی فرآِند را در جهت پیشرفت مسیر ترخیص کالا و خدمات بازرگانی به انجام برساند.

1مجموع 3 خدمات
1مجموع 3 خدمات
10 / 10
از 1 کاربر