اخذ مجوز واردات آرایشی از بهداشت

در صورتی که شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که به امر تجارت علاقه دارید و یا خود حرفه ی تجارت را در پیش گرفته اید و حال مایلید تا به تجارت محصولات آرایشی بهداشتی روی بیاورید باید در نظر داشته باشید که پیش زمینه ورود چنین محصولاتی منوط به اخذ مجوز واردات آرایشی از بهداشت می باشد. در زمینه اخذ مجوز واردات آرایشی از بهداشت در این مقاله به طور مختصر و مفید صحبت خواهیم کرد.

گواهی بهداشت کالا مدرک معتبری است که توسط مقامات ذی ربط کشور تولید کننده محصول و یا خود تولید کننده صادر شده و توسط مقامات ذی صلاح ایران مورد تایید قرار میگیرد. اخذ مجوز واردات آرایشی از بهداشت نشان دهنده ی سالم بودن محصولات وارداتی برای مصرف در داخل ایران می باشد. در صورتی که شما نیز مایل به واردات محصولات آرایشی ، بهداشتی و یا خوراکی هستید باید اقدام به اخذ مجوز واردات آرایشی از بهداشت نمایید.

دو مورد گواهی بهداشت صادر شده ی کالا برای بهداشت ایران مورد قبول می باشد:

الف) بر اساس هر محموله وارداتی
ب) به صورت زماندار (یکساله)

در صورتی که اخذ مجوز واردات آرایشی از بهداشت بر اساس هر محموله صادر شده باشد اطلاعاتی که لازم است در گواهی بهداشت آن ثبت شود عبارتند از تاریخ تولید کالا ، تاریخ انقضا و همچنین شماره بچ.گواهی صادر شده تنها مربوط به همان کالا می باشد و برای محموله ای دیگر در همان تاریخ یا محموله ای مشابه در تاریخ های دیگر غیر قابل استفاده می باشد.

گواهی بهداشتی کالا باید توسط سفارت و یا سرکنسول ایران در کشور مبدا کالا نیز تایید شود. در صورتی که شما مواد غذایی وارد نمایید می بایست نسبت به دریافت مجوز ورود نیز اقدام نمایید این مجوز در واقع مجوز اولیه ی ورود کالای مورد نظر شما به کشور می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت صدور مجوز ورود عبارت است از:

1-به منظور دریافت مجوز ورود ، وارد کننده کالا باید درخواست خود را در سربرگ شرکت به صورت کتبی تایپ نماید و این نامه را به همراه امضای مدیر عامل و یا مسئول فنی رساند و مهر مدیر عامل را نیز در پایین برگه بزند. لازم به ذکر است که آدرس و شماره تماس شرکت نیز باید در این برگه ذکر شوند.

2- ارائه پیش فاکتور به همراه دو کپی از آن به زبان انگلیسی که دارای مشخصات زیر باشد:

  • شماره و تاریخ پیش فاکتور
  • نام کامل کالا
  • نام شرکت و کشور تولید کننده
  • تعدا یا وزن کالا
  • مبدا کالا
  • نام تجاری کالا
  • نام شرکت وارد کننده

3-ارائه برگه آنالیز محتوای تشکیل دهنده ی محصول

پس از ارائه مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز واردات آرایشی از بهداشت ، مجوز اولیه صادر و میتوان جهت ترخیص کالا اقدامات لازمه را انجام داد.

1مجموع 3 خدمات
1مجموع 3 خدمات
10 / 10
از 1 کاربر